Kurumsal

Ege Bölgesi’nin en köklü Oto Satış ve Servis hizmeti veren Koyuncu Grup, 1960 yılında Hüseyin Koyuncu tarafından Aydın ilinin, Söke ilçesinde faaliyete başladı .  Firma ilk zamanlar Mutlu Aküleri ile Türk Pirelli lastiklerinin bayiliklerini, ayrıca otomobil yedek parça ve aksesuarı satan küçük bir işletmeydi.

1978 yılında Hüseyin Koyuncu’nun trafik kazası sonucu ani ölümü ile büyük oğul Adnan Koyuncu henüz 17 yaşındayken İzmir Özel Türk Koleji’nde süren eğitimini yarıda bırakıp işlerin başına geçmiştir. İş hayatında EGE bölgesi’nde bir çok markanın bayiliklerini temsil edip, bu markaları her zaman başarılı bir şekilde yönetmiştir.

2009 yılında ise 3. kuşak Hüseyin Koyuncu işleri devralmış, yurt dışında aldığı İşletme Yüksek Lisans eğitimi ile yeni bir vizyon geliştirerek sektöre farklı bir bakış getiren genç işadamı, kısa sürede KIA nın Aydın genelinde tanıtılması ve kullanımının artmasını sağlamıştır. KIA Satış, Servis, Sigorta, 2. El, Bosch Car Servis, uzun veya kısa dönem Araç Kiralama, ve Aydın Bölgesi’nde yeni açılan Suzuki Motor bayiliğiyle sektöre yön vermeye başlamıştır.

Back to top